5 מערכות בסיסי נתונים המובילות בעולם הפיתוח

5 מערכות בסיסי נתונים המובילות בעולם הפיתוח
מערכת בסיס נתונים נותנת פתרונות אחסון למידע וגישה יעילה אליהם. התכונות הנחשבות למובילות במערכת בסיסי נתונים הן אפיון פשוט של המערכת, וכן שיפור מתמיד של הזמינות. אחת מאותן מערכות בסיסי נתונים היא BigTable של גוגל. מערכת זו מבוססת על NoSQL רוב הפעולות במערכת זו הן מהירות יותר מאשר מערכת שאינה מבוססת על NoSQL. ישנם בסיסי נתונים נוספים הנמצאים בקטגוריות של NoSQL כמו למשל: Document Databases, Graph Stores, Key-Velue Stores, Wide-Column Stores. להלן 5 בסיסי נתונים מובילים.
  • מונגודיבי MongoDB))
הוא בסיס נתונים מהמובילים כיום בעולם הפיתוח בקטגוריית NoSQL הוא יכול להכיל צמדים הבנויים ממפתח ומסמך, או מפתח ומערך או מפתח וערך. המונגודיבי זמין ברישיון אפאצ'י כתוכנה חופשית. שפות התוכנה המשמשות את המונגודיבי הן שפת C, C++, וכן ג'אווהסקריפט. הגרסה הראשונה של ה-MongoDB יצאה ב-2009 והיא כיום אחד המובילות בבסיסי הנתונים. ב-2014 התפתחה החברה של מונגודיבי ורכשה חברה נוספת בתחום פיתוח בסיסי נתונים. שווי השוק של החברה הוא יותר מ-1.5 מיליארד דולר.
  • קסנדרה (Cassandra)
הוא בסיס נתונים נוסף מבוסס עמודות ולא שורות. מתאים למערכות מידע גדולות מאוד. מבוסס על Wide-Column Stores. מדובר בבסיס נתונים בקוד פתוח שיצא לאור ב-2010. גם בסיס נתונים זה מתאים לכמות גדולה מאוד של נתונים. שפת הכתיבה של קסנדרה היא ג'אווה.
  • רדיס (Redis)
גם רדיס הוא אחד מבסיסי הנתונים הנפוצים כיום, בסיס הנתונים רדיס מבוסס על קוד פתוח והוא פועל על הזיכרון של המחשב. מבין בסיסי הנתונים העובדים בשיטת המפתחות רדיס הוא הפופולרי ביותר. בסיס הנתונים רדיס הוא מאוד ידידותי ונוח למשתמשים. ברדיס אפשר לפתור בעיות מורכבות בצורה מהירה. כל הנתונים מאוחסנים ב-RAM, ואף על פי כן יש למערכת יציבות טובה ואפשרות גיבוי. בבסיס הנתונים רדיס אפשר לשלוף נתונים גם מתוך מאגרי ידע ענקיים.
  • אורקל (ORACLE)
אורקל הוא בסיס נתונים העובד בצורה טבלאית, ב-2015 הוא היה בסיס הנתונים הפופולרי ביותר. מפתחי בסיס הנתונים אורקל הם בוב מינר ולארי אליסון. אורקל משתמשת במבנה הזיכרון SGA אשר ממוקם בצד השרת שמכיל בתוכו מטמון של תכניות שירות ונתונים. אורקל מורכב משטח האחסון ומ-Instance אשר גם הוא עצמו מורכב ממבני זיכרון ומתהליכים של מערכת ההפעלה (PMON, SMON, DBWR ועוד). אורקל מורכב גם מקבצים השומרים את היסטוריית התנועות. לאורקל יצאו עד כה 12 גרסאות.
  • SQL SERVER
בסיס נתונים נוח וחזק שהגרסה העדכנית שלו היא גרסת 2016, ניתן להעמיס עליו ומאפשר להשתמש בו כמה משתמשים בו זמנית. ניתן להפעיל אותו על מערכת ההפעלה של ווינדוס או של לינוקס. בסיס הנתונים SQL SERVER מגיע באופן מובנה עם בינה עסקית וניתן לעבד עליו הרבה סוגי טרנזקציות. אפשר להשתמש בו עם יישומי ניתוח נתונים כמו אקסס, אקסל ועוד.
בסיס הנתונים mysql

בסיס הנתונים mysql

לבסיס הנתונים  mysql יש אינטראקציה מלאה עם מערכות מסחר אלקטרוני ומערכות ניהול תוכן נפוצות. בבסיס

צרו איתנו קשר